Brąz Sebastiana na Pucharze Europy

seba

Sebastian Makowski (-66kg) zdobywa brązowy medal na rozgrywanym w Kownie Pucharze Europy Juniorów. Na Litwie rywalizowało 345 zawodników i zawodniczek z 24 krajów, w tym 37-osobowa reprezentacja Polski. W kategorii 66kg wystartowało 37 zawodników z Europy i Argentyny.

Sebastian w pierwszym roku startów, w kategorii wiekowej junior, sprawił miłą niespodziankę zdobywając medal na tak wysokim poziomie rozgrywek. Jest to od wielu lat oczekiwany przez nas sukces i nagroda za wieloletni wysiłek zawodnika, trenerów, rodziców, trenerki fizjoterapełtki i wielu osób związanych i zaprzyjaźnionych z naszym klubem.

W sobotnich zawodach Sebastian Makowski wygrał łącznie 4 walki, w tym decydujące o wejście do strefy medalowej, odpowiednio z Hehtke Roman (Niemcy), Fryer Michael (Anglia), Sargsyan Mernzhan (Armenia). W półfinale uległ zawodnikowi z Białorusi Muzhaila Dzmitry. W walce o brąz pokonał Holendra Hanssena Job.

Szczególne podziękowania dla przyjaciół z klubu Galeon Gdynia za pomoc w organizacji wyjazdu.