Judo Camp 2018 z nami

 camp elblag 2018 v1

 

Elbląska hala Widowiskowo Sportowa ul. Grunwaldzkiej w dniach 5 – 7 stycznia 2018 gościła młodych judoków uczestniczących w siódmej edycji Judo Camp. Była to kolejna akcja szkoleniowa dla młodych judoków pod hasłem „Szlifujemy talenty – poszukujemy mistrza” organizowana przez nasz klub. Na macie o powierzchni 1100m2 trenowało łącznie ponad 800 zawodników z Czech, Litwy, Łotwy, Estonii, Rosji, Szwecji, Niemiec i Polski.

Obecna była także Kadra Polski Juniorek i Juniorów Młodszych wraz z trenerami, która zgodnie z przyjętym planem szkolenia rozpoczęła w Elblągu cykl przygotowań do Mistrzostw Europy 2019, które odbędą się w Warszawie.

Trenerem prowadzącym i gościem specjalnym Judo Campu był francuski zawodnik i trener Serge Feist - 9DAN, który obecnie prowadzi zajęcia edukacyjne dla francuskich trenerów i zawodników ściśle współpracując z Francuskim Związkiem Judo, prowadzi także sportową drużynę Racing Club de France. Jest specjalistą od walk w parterze.

W ramach Judo Camp-u. odbywały się treningi techniczne i walki treningowe w sesjach przed i popołudniowych dla judoków od młodzika do juniora oraz specjalne sesje treningowe dla trenerów.

Na otwarcie Judo Camp w sobotę 6 stycznia przybył Prezes Polskiego Związku Judo, który pochwalił organizację oraz podziękował panu Prezydentowi Miasta Elbląg za zaangażowanie, pomoc i wsparcie finansowe przy organizacji Judo Camp-u.

Podczas Judo- Campu odbywał trening otwarty dla dzieci trenujących judo w Elblągu. Liczną grupę najmłodszych trenowali trenerzy klubowi Olimpii Judo Elbląg. Były to trzy dni intensywnych treningów, blisko 20 godzin treningu, w trakcie których młodzi judocy oraz trenerzy doskonalili swoją technikę i zdobywali niezbędne doświadczenie w trakcie walk treningowych.

Dziękujemy wszystkim zawodnikom i ich trenerom za przyjazd do Elbląga i zapraszamy za rok.

Wielkie słowa podziekowania należą się tym wszystkim, którzy poświęcili swój czas i dużo pracy aby Judo Camp był dobrze przygotowany i sprawnie przeprowadzony. Dziękujemy!

 

 
(c) 2009-2011 Uczniowski Klub Sportowy Olimpia Judo Elbląg